meta>

Facebook

Twitter

On-line objednávka

Instagram

Časté dotazy o tandemu, je seskok bezpečný?

 

Jak probíhá tandemový seskok

 

• Příjezd na letiště

Tandemové seskoky provádíme každý víkend od dubna do října. Seskoky provozujeme na letišti Slávnica u Dubnice Nad Váhom. Více info v sekci Letiště Slávnica.

Jak objednat a jak zaplatit tandemový seskok?

Objednat tandemový seskok si můžete několika způsoby. Můžete nás kontaktovat na našem telefonním čísle 602 180 888 nebo můžete vyplnit online objednávku na našem webu: www.skysport.cz případně na e-mailu: office@skysport.cz Během objednávky se rozhodněte jakým způsobem chcete tandemový seskok uhradit. Můžete zvolit platbu bankovním převodem na náš účet, dobírkou, platbu osobně v sídle naší společnosti v Prostějově, případně můžete zaplatit přímo v den seskoku na letišti v Slávnici - v hotovosti. Dárkový poukaz Vám můžeme zaslat poštou i na dobírku na Vámi uvedenou adresu. Pokud ještě nejste rozhodnuti o videozáznamu Vašeho seskoku, můžete si jej objednat a zakoupit přímo před seskokem.

 

Příprava na tandemový seskok

Příprava na tandemový seskok trvá asi 10-15 minut. Tandempilot Vás seznámí s celým průběhem seskoku, činností v letadle, při výskoku, za volného pádu, na padáku i stylu přistání. Zapůjčíme Vám veškeré vybavení, které pro seskok budete potřebovat - kombinézu pro tandemový seskok, parašutistické brýle, popř. parašutistickou kuklu. Tandempilot Vám pomůže s výběrem kombinézy a ustrojí Vás do speciálního postroje, určeného právě pro tandemové seskoky. Před seskokem proběhne krátká instruktáž ve které Vám tandemový pilot vysvětli jak bude seskok probíhat. Tandemový seskok je bezpečný způsob jak si vyzkoušet volný pád a let na padáku.

 

Nástup do letadla a let

Pro tandemové seskoky nejčastěji využíváme letoun Pilatus Porter PC 6. Do letadla nastupujete se svým tandempilotem a současně s Vámi v letadle letí i dalších 8 parašutistů. Po celou dobu se Vám plně věnuje tandempilot a rád Vám ukáže krajinu, nad kterou se prolétá se všemi zajímavostmi. Užijete si plnohodnotný vyhlídkový let po dobu cca 20 min.

 

Výskok z letadla

Výskok je nejhezčí fází seskoku. Výskokem z letadla vstoupíte do nového, dosud Vámi neprobádaného prostoru.

Pokud se rozhodnete pro tandemový seskok se záznamem VIDEO nebo jen FOTO, případně pro variantu VIDEO + FOTO, odnesete si Váš záznam do 30 minut po seskoku. Ve standartní nabídce je flash disk (8GB).

Video záznam Handy - s kamerou GO PRO je záznam tandemového seskoku z ruky tandempilota. Jedná se o originální nahrávku tandemového seskoku včetně letu na padáku. Handy video nabízíme pouze na letišti Kunovice. Ukázka HANDY videa.

 

Volný pád

Tato část seskoku ve Vás zanechá největší zážitek. Nemáte pocit z pádu, ale vznášíte se v prostoru a přitom dosáhnete pádové rychlosti větší než 200 km/h.

 

Otevření padáku a let na tandemovém padáku

Ve výšce 1500 m nad zemí tandempilot otevře hlavní padák. Octnete se v naprostém tichu nekonečného prostoru. Můžete si vyzkoušet řízení padáku. Před přistáním, zhruba ve výšce 300 m od Vás řízení převezme zpět tandempilot a zhruba 7 minut od otevření padáku přistanete bezpečně a hladce zpět na letiště. Přistání lze přirovnat k dopadu z výšky cca 20 cm. Je velmi příjemné a první kontakt se zemí má tandempilot a tak přistání skoro ani nepocítíte.

 

Po přistání

Po přistání Vám tandempilot pomůže se odstrojit s tandemového postroje a kombinézy a než sdělíte své bezprostřední dojmy svým blízkým, obdržíte od nás certifikát o absolvování tandemového seskoku a na místě také dostanete svůj videozáznam ze seskoku.

 

Jaké oblečení budu potřebovat?

Pro tandemové seskoky si můžete obléci téměř cokoliv, v čem se cítíte pohodlně. Váš oděv bude chráněn naší kombinézou. Pro seskok je vhodná sportovní obuv (uzavřené boty, které pevně drží na noze, aby Vám bota nemohla během volného pádu sklouznout z nohou)

 

Vadí brýle nebo kontaktní čočky při seskoku?

Brýle ani nošení kontaktních čoček nebrání tandemovému seskoku. Na seskok Vám zapůjčíme ochranné brýle, které se mohou použít i na brýle dioptrické. Váš zrak i Vaše brýle budou stoprocentně chráněny.

 

Kdo může skákat?

V podstatě nejsou žádné omezení. Tandemový seskok mohou skákat i děti starší 8 let a vyšší než 120 cm.. Horní věková hranice není omezena. U osob mladších 18 let je nutný podpis zákonného zástupce. Váha pasažéra nesmí překročit 110 kg. Není třeba žádné lékařské vyšetření, seskok by však se svým lékařem měli konzultovat epileptici, kardiaci a diabetici.

 

Mohu před tandemovým seskokem jíst?

Před tandemovým seskokem neexistuje žádná speciálně upravená dieta. Můžete jíst i pít cokoliv. Zde samozřejmě platí pravidlo zdravého rozumu. S plným nebo naopak úplně prázdným žaludkem se nebudete cítit asi nejpohodlněji. Pít můžete cokoliv, samozřejmě by nebylo vhodné absolvovat seskok pod vlivem alkoholu...

 

Kdo je to tandempilot?

Tandempilot je velmi zkušený parašutista, který musí splňovat všechny přísné předpisy pro vykonávání seskoků. Musí mít minimálně 1000 seskoků a musí projít náročným výcvikovým kurzem pro tandemové piloty. Naši tandempiloti jsou nejen zkušenými piloty s několika tisíci absolvovaných seskoků, ale jsou také několikanásobnými držiteli titulů Mistrů republiky či Mistrů světa v různých parašutistických disciplínách.

 

Jak pořizujete fotky a video ze seskoku?

Z letadla bude s Vámi skákat jiný parašutista, kameraman, který má kameru i fotoaparát umístěný na své helmě. Pořídí Vám tak nejen přípravu, let v letadle, ale také výskok, volný pád a Vaše přistání. Případně můžete zvolit variantu videa handy kamera na ruce tandemového pilota. Prohlídněte si sekci videogalerie a rozhodněte se pro svůj záznam.

 

Jak objednat a jak zaplatit tandemový seskok?

Objednat tandemový seskok si můžete několika způsoby. Můžete nás kontaktovat na našem telefonním čísle 602 180 888 nebo můžete vyplnit online objednávku na našem webu: www.skysport.cz případně na e-mailu: office@skysport.cz Během objednávky se rozhodněte jakým způsobem chcete tandemový seskok uhradit. Můžete zvolit platbu bankovním převodem na náš účet, dobírkou, platbu osobně v sídle naší společnosti v Prostějově, případně můžete zaplatit přímo v den seskoku na letišti Slávnica - v hotovosti. Dárkový poukaz Vám můžeme zaslat poštou i na dobírku na Vámi uvedenou adresu. Pokud ještě nejste rozhodnuti o videozáznamu Vašeho seskoku, můžete si jej objednat a zakoupit přímo před seskokem.

 

Jaké jsou podmínky pro nákup dárkového poukazu?

Žádné podmínky pro nákup poukazu na tandemové seskoky nemáme stanoveny. Naopak na dárkový kupon Vám nabídneme i slevu. Dárkový poukaz Vám zašleme poštou nebo si jej osobně převezmete na našem sídle nebo přímo na letišti. Můžete jej pak kdykoliv předat jako dárek. Platnost kuponu je 1 rok a je přenositelný, to znamená, že během roku může kdokoliv uplatnit nárok na tandemový seskok (není podmínka, že to musí být osoba, jejíž jméno je na kuponu vypsáno)

 

Je seskok bezpečný?

Ano, tandemový seskok je nejbezpečnější a zároveň nejjednodušší cesta k volnému pádu. Po celou dobu tandemového seskoku jste pevně připojeni k našemu tandempilotovi, který má veškeré potřebné kvalifikace pro seskok a velkou řadu zkušeností. Současně využíváme kvalitní technické vybavení. Každá parašutistická výstroj splňuje veškeré podmínky pro provoz tandemových seskoků a každý padák obsahuje hlavní i záložní padák a záchranný přístroj. Komplet je pravidelně servisován a kontrolován zkušeným riggerem (tj. profesionál oprávněný kontrolovat, servisovat a balit naše padáky). Součástí každého našeho padáku je přístroj, který automaticky hlídá volný pád a v případě, že dojde k nepředvídaným událostem, přístroj aktivuje sám otevření záložního padáku.

 

Měla jsem zlomenou nohu, mohu skákat?

Ano, tandem můžete absolvovat i po zlomeninách, či se špatnými klouby. Nejste nijak omezeni ani komplikovanými zlomeninami v minulosti. Přistání, tedy první kontakt Vašich nohou se zemí, je velmi měkké a dá se přirovnat k seskoku z výšky 20 cm. Je velmi příjemné a téměř jej nepocítíte. Navíc tandempilot dopadá na zem jako první a tak sám zbrzdí případné tvrdší přistání. Samozřejmě, že opět je nutné použít zdravý lidský rozum a neabsolvovat tandemový seskok den poté, co Vám sundají sádru nebo jste čerstvě po operaci.

 

Jaký je rozdíl mezi tandemem na padáku a paraglidu?

Při tandemovém seskoku s padákem vyskočíte z letadla, absolvujete minutu dlouhý volný pád, po kterým se otevře padák a následně absolvujete let na padáku, který je již podobný paraglidu. Při letu na paraglidu startujete z vrcholku kopce s otevřeným padákem a jednoduše řečeno poletíte z kopce dolů. Tandemový seskok s padákem Vám nabízí nejen let na padáku jako paraglide, ale také neopakovatelný zážitek dlouhého volného pádu.

 

Co když v den seskoku bude škaredé počasí?

Pokud si objednáte seskok a v ten den bude nevhodné počasí pro seskoky (silný vítr, déšť), tak se nic neděje a Vaše objednávka či kupon zůstane v platnosti. Pouze se domluvíme na změně termínu tak, jak Vám to bude vyhovovat.